Projekti v našem vrtcu

zdravje-v-vrtcu.jpg

Spoštovani starši,

Naj bodo »naša dejanja, naša prihodnost« je geslo ob letošnjem svetovnem dnevu hrane.

V soboto 16. oktobra obeležujemo SVETOVNI DAN HRANE. Ker je hrana eden od pomembnih dejavnikov zdravega načina življenja, nam je Nacionalni inštitut za javno zdravje posredoval krajši nabor osnovnih informacij zdravega prehranjevanja.

Vabljeni k ogledu!

Promocijska aktivnost ob svetovnem dnevu hrane- klik
Svetovni dan hrane- klik

10. maj Svetovni dan gibanja

Naj bo gibanje kot sprehod, vožnja s kolesom, vadbena ura v naravi ali telovadnici, gibanje in igra na svežem zraku, ples,  gibalne igre, različni poligoni, igre z žogo , baloni  in še vse drugo. Pomembno je  to, da se gibamo in tako krepimo in skrbimo za zdravje.  V Vrtcu Idrija se zavedamo, da sta gibanje in igra v predšolskem obdobju primarni  otrokovi potrebi in temu posvečamo veliko časa. Strokovne delavke omogočamo otrokom številne gibalne igre, ki so potrebne za zdrav razvoj. Otrok je raziskovalec, uči se z dejavnostjo.

Ob Svetovnem dnevu gibanja  smo se gibali,  ob tem uživali in se zabavali. Vabimo vas k ogledu utrinkov…

svetovni-dan-gibanja (19)
Prehranska dopolnila
Prinašanje hrane

Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi letos smo otroci z vzgojiteljicami obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk.  Nanj se spomnimo  ob dnevu slovenske hrane, vsak tretji petek v novembru, tokrat 19. 11. 2021. Slogan letošnjega zajtrka se glasi: »Zajtrk s sadjem - super dan«.

Žal se nam tudi letos pri izvedbi  niso pridružili lokalni čebelarji, ki so nam skozi lastna izkustva znali povedati največ o čebelah in pridelavi medu. Tako smo strokovni delavci ob Tradicionalnem slovenskem zajtrku otroke spodbujali z različnimi dejavnostmi k bolj ozaveščenemu pomenu zdrave in tudi lokalno pridelane hrane.

Po skupinah in enotah so tako potekale različne dejavnosti. Tradicionalno so pekli domač kruh, pogovarjali o slovenskem zajtrku, likovno ustvarjali in poslušali slovensko glasbo. Preko različnih fit didaktičnih iger in metod, gibalnih iger. spoznavali življenje čebele ter slovensko tradicionalno hrano. Pripravili pravi praznični pogrinjek, okrasili mize z izdelanimi rožami, jedli ob prižganih svečkah in urejenem pogrinjku, da je bila hrana še slajša. Ponekod je otroke pri zajtrku obiskala čebelica, čebelarka in jih povabila k ogledu zunanjosti  in notranjosti panja, satovje, čebelje pridelke in opremo čebelarja, ki jo potrebuje pri svojem delu. Nekaj utrinkov si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Vabljeni k ogledu.

Tradicionalni slovenski zajtrk1
Tradicionalni slovenski zajtrk11
Tradicionalni slovenski zajtrk (18)